Jak správně pečovat o erotické hračky

Jak čistit erotické hračky

Údržba hraček je většinou docela podceňovaná. Ale špinavé příbory taky napřed omyjete, než si je strčíte do pusy! S hračkami to není jinak. Na použité hračce se rychle vyskytnou nežádoucí bakterie, kterými si rozhodně nechcete rozhodit křehké pH!

Ale není to jen o bakteriích – špatně udržovaná hračka může časem změnit vzhled i vůni. Také se její stav promítne na tom, jak dlouho vám bude sloužit. Tělesné tekutiny jsou mírně nakyslé a pokud je z hračky po každém použití neomyjeme, může se stát, že vrnící mazlík brzy odejde do věčných lovišť.

Pomůcku byste měli opláchnout nejen po každém použití, ale také před použitím, abyste zajistili její optimální čistotu.

Není materiál jako materiál

To, z jakého materiálu hračka je, zjistíte už před samotným nákupem na produktové stránce, ale i na krabičce, až vám vaše nová radost přijde. Také je důležitá informace, zda je hračka voděodolná. To pak zásadně mění pravidla hry. Mazlíka, který do vody nemůže, očistěte vlhkým hadříkem a naneste dezinfekční roztok. 

Péče o silikon, ABS plast, kov, sklo a nebo latex je vcelku jednoduchá, o trochu více péče věnujte materiálům jako je želatina, termoplastická guma (TPE, TPR) nebo jemná imitace pokožky, která se skrývá pod názvem Cyberskin/Ultraskin.

Pokud je k čistění hračky vhodné mýdlo, vždy používejte mýdlo na intimní partie. To má stejné pH jako pohlavní orgány.

Jak pečovat o ABS plast

ABS plast je zdravotně nezávadný (neobsahuje žádné ftaláty) a je velice odolný vůči jakémukoli poškození. Pokud nemáte moc času, lze ho provizorně omýt vodou s intimním mýdlem. Důležitá je ale důkladná dezinfekce. Tu můžete sfouknout s naším čisticím a dezinfekčním roztokem Clean ‚n‘ safe.

Jak pečovat o latex

Výhodou latexu je vysoká elastičnost a poměrně velká odolnost. Snadno ho omyjete vlažnou vodou, vyvarujte se však skladování latexu v jakémkoli plastu – při styku s ním se pak může snadno zničit. Do latexu se oblékejte vždy až po osprchování.

Jak pečovat o hračky z borosilikátového skla (pyrexu) 

Hračky z borosilikátového skla nebo častěji nazývaného pyrexu, zažívají v poslední době obrovský boom. Nejen, že vypadají luxusně, jsou také zcela zdravotně nezávadné, bytelné a dají se nahřát nebo naopak zchladit. Požitek třeba z takového podchlazeného nebo naopak příjemně teplého, skleněného dilda rozhodně doporučujeme každému! 

Péče o skleněnou hračku je velice snadná – vyvařit! Pokud na to není čas, můžete je jednoduše omýt za použití intimního mýdla a jako třešničku můžete aplikovat dezinfekční roztok

Jak pečovat o kovové hračky

Kovové hračky, stejně jako borosilikátové sklo nevyžadují žádnou extra péči. Kov je materiál zcela bez pórů, takže se na něm moc bakterií neohřeje. Stejně ale péči nezanedbávejte a oplachujte je po každém použití čistou vodou s intimním mýdlem. Na povrch se perfektně hodí dezinfekční roztok

Jak pečovat o želatinu, materiály TPE a TPR a gelové hračky

Správná a důkladná péče je především u želatinových a gelových hraček základem úspěchu. Hlavním plusem hraček z těchto materiálů je ohebnost a snadná tvarovatelnost. Bohužel se v těchto materiálech může držet mnohem více bakterií než v předešlých případech. Pokud máte doma realistické dildo, důkladně se věnujte různým žilkám a záhybům, ve kterých snadno zůstane špína a bakterie se v nich budou vesele množit.

Zabránit tomu se dá snadno: pomůcku pořádně omyjte vlažnou vodou s intimním mýdlem a ujistěte se, že všechny záhyby jsou čisté. Pak na hračku naneste dezinfekční a čisticí roztok a dbejte na to, aby se prostředek dostal do všech záhybů. 

Jak pečovat o Cyberskin, Superskin a Ultraskin

Tento materiál naleznete nejčastěji u pánských masturbátorů. V rukávu pánského masturbátoru se běžně nachází drážky a výstupky navržené tak, aby co nejdůkladněji stimulovaly vaši chloubu – o to více o svou hračku musíte dbát. Důkladnou péčí se vyhnete nejen nepříjemným zápachům, změnám barvy, ale hlavně se vyhnete bakteriím, které se ve špatně omytých drážkách mohou hromadit. 

Jak důkladně vyčistit pánský masturbátor? Po každém použití rukáv vyjměte z obalu masturbátoru – občas, zvláště po prvním použití, k tomu budete potřebovat o trochu víc síly, tak se nebojte zabrat. Nezapomeňte obal také vymýt.

Rukáv dejte pod tekoucí vodu a vymývejte, dokud nebude voda čistá. Pomoci si můžete intimním mýdlem. Nakonec je vhodné aplikovat speciální dezinfekční prostředek na erotické hračky

Důkladně osušený rukáv masturbátoru je vhodné ošetřit speciálním pudrem, který obnoví elasticitu a pohltí jakékoli zápachy. Pak už jen zbývá ho dát zpět do jeho obalu a těšit se na příští číslo! 

Péče o anální hračky 

Správná péče o anální hračky je klíčová, hlavně, pokud používáte anální hračky i vaginálně. Pokud by se bakterie z análního otvoru dostaly do pochvy, zaděláváte si na nepříjemné mykózy a další infekce!

Hračku po každém použití omyjte vlažnou vodou s intimním mýdlem, speciální pozornost věnujte jakýmkoli výstupkům, žilkám a záhybům. Ujistěte se, že jste každý záhyb důkladně vydezinfikovali. 

Jak pečovat o kožené hračky

Udělali jste si radost pořádným bičíkem nebo koženými pouty? I tyto hračky potřebují svou péči. Na praní a agresivnější čisticí prostředky ale okamžitě zapomeňte, pokud nechcete, aby se kůže poškodila. Tělesné tekutiny otírejte jemným hadříkem s trochou mýdla. 

Kožené hračky, stejně jako boty, můžete naimpregnovat. Kůže vydrží déle a tekutin už tolik taky nevstřebá. 

Jak pečovat o hračky z koženky 

Není kůže jako kůže! Koženka, často nazývaná veganská kůže, je uměle vyrobená. Je vysoce odolná vůči pachům, voděodolná a vyrábí se v nekonečném množství barev. Na hračky z koženky ale musíte opatrně. Nejlépe je očistíte za pomoci jemných pohybů hadříkem s trochou intimního mýdla. 

Dejte si pozor na správný lubrikant!

Abyste měli dokonalou jistotu, vždy raději sáhněte po lubrikantech na vodní bázi. Ten si rozumí jak s hračkami, tak s kondomy. S nimi prostě nic nezkazíte. Snadno se čistí a nezanechávají absolutně žádné stopy. Pokud byste totiž sáhli po silikonových lubrikantech, jemný silikon by moc dlouho nevydržel. 

Chcete nějaký lepší lubrikant, než klasické durex lubrikanty? V naší nabídce najdete i prémiové lubrikanty AQUAglide německé výroby s neutrálním pH.

Pro anální hrátky máme i speciální, anální lubrikant na vodní bázi!

5 tipů na závěr

1. Před použitím si přečtěte návod 

Čtení návodu může výrazně prodloužit životnost vaší hračky a to zejména, pokud se jedná o nabíjecí hračku. Obecně se před prvním použitím doporučuje hračku napřed plně nabít.

2. Hračky uchovávejte v toybagu

Toybag přiložený u hračky vám poslouží nejen k diskrétnější přepravě, ale také čistou hračku udrží stranou od prachu a dalších nečistot. Není nic proti ničemu sáček na erotické hračky čas od času vyprat. 

3. Po každém použití hračku omyjte a osušte

Pokud je materiál voděodolný (což najdete v návodu nebo na e-shopu), můžete materiál bez obav omýt. Pokud hračka voděodolná není, snese pouhé otření vlhkou žínkou – v tomto případě vám doporučujeme vlhkou žínku doplnit o čisticí a dezinfekční roztok Clean ‚n‘ safe, který se postará o snadnou a hračce bezpečnou dezinfekci. 

4. Před čistěním vyjměte baterie 

Nevyjmutí baterií je častou chybou při čistění jinak naprosto funkční hračky. Může dojít ke korozi baterií anebo hůř, kyselina uvnitř baterií může vytéct do hračky a hračku tak nenávratně poškodit. 

5. Používejte speciální čisticí roztoky

Zmiňovaný Clean ‚n‘ safe disponuje nejen čisticími vlastnostmi, hračku také perfektně vydezinfikuje, což vám zajistí perfektní péči a hlavně jistotu, že vaše hračka je opravdu čistá, bez nežádoucích bakterií na povrchu.

Clean ‚n‘ safe je šetrný k jakémukoli materiálu, ať se jedná o silikon, latex nebo zmíněné borosilikátové sklo. 

Užijte si své hračky bez obav!