Vždy 100% diskrétní doručení Doprava zdarma u objednávek nad 500 Kč

Kondomy

Bezpečný sex určitě neznamená nekvalitní sex. Kondomy poskytují nejen kvalitní ochranu proti nechtěnému těhotenství a přenosu pohlavních chorob, ale také dokáží obohatit váš sexuální prožitek. Neměly by proto chybět ve výbavě všech milovníků sexu. Vroubkované, extra tenké, lubrikované, s příchutí... vyzkoušejte nejrůznější druhy a najděte si ten, který sedí nejlépe. A nezapomeňte si do výbavy pořídit i některý z našich lubrikačních gelů.

Jaké jsou nejčastější druhy kondomů

Už dávno neplatí, že jsou kondomy jen čistě praktickou záležitostí. Nejrůznější druhy dnes zajistí nejen bezpečný sex, ale i mnohem příjemnější zážitek při jejich použití. Tady je pár základních typů, na které můžete běžně narazit.

Latexové vs bezlatexové kondomy

Ve většině případů narazíte na kondomy vyrobené z latexu. Je to hlavně kvůli jeho relativně lehké a levné výrobě i vhodným vlastnostem. Tento materiál je zcela nepórovitý, což dělá z těchto kondomů tu nejspolehlivější volbu v ochraně proti početí a chorobám. 

Společně s latexovými kondomy byste neměli používat lubrikanty na olejové bázi (či krémy, masážní oleje apod.). Kvůli chemickým reakcím s latexem totiž mohou kondomy částečně ztratit svoji ochrannou schopnost. Je lepší tedy sáhnout po lubrikačních gelech na bázi vody nebo silikonu.

Bezlatexové kondomy jsou tu převážně pro ty, kteří trpí alergií na latex. V tomto případě nahradí latex většinou materiály jako polyisopren či polyuretan. Nebojte se, takto vyrobené kondomy nijak neztrácejí na ochranných vlastnostech oproti kondomům latexovým. Jen mohou být trochu dražší variantou. 

U bezlatexových kondomů také většinou nevadí použití lubrikantů na olejové bázi.

Vyzkoušejte například bezlatexové Durex Real Feel.

Lubrikované kondomy

Kondom můžete mít při ruce vždy, ale to úplně neplatí pro lubrikační gel. Proto je velká spousta kondomů vyráběna již s aplikovaným speciálním lubrikantem. To navíc přináší i výhodu v tom, že nemusíte řešit, zda máte správný typ gelu, který je možné s kondomem použít. 

Extra tenké kondomy

Obyčejné kondomy mohou snížit citlivost a pro mnohé tak kazí sexuální prožitek. Na scénu tak vstupují tenké a extra tenké kondomy. Ty jsou vyráběny z menšího množství materiálu, jsou tedy tenčí a méně ovlivňují citlivost. Pokud tedy sex s kondomem nemáte moc v lásce, vyzkoušejte alespoň tento kompromis, možná budete příjemně překvapeni.

Ještě doplníme, že tloušťka kondomů nijak neovlivňuje jejich efektivitu. 

Vroubkované kondomy

Vroubkované kondomy mají po svém povrchu speciální texturu či výstupky. Ty jsou navrženy tak, aby více prohloubily potěšení při sexu a v závislosti na jejich umístění mohou příjemně stimulovat oba partnery. 

Je nutné podotknout, že ne každému musí být přidaná textura příjemná. Doporučujeme vyzkoušet i kombinaci společně s lubrikačním gelem, který sníží tření a vám může pomoci najít příjemnější balanc.

Ochucené kondomy

Kondomy převážně pro příznivce orálního sexu, kterým vadí chuť latexu, nebo si prostě chtějí vyzkoušet něco nového. Tyto kondomy jsou potažené nejrůznějšími příchutěmi a vyzkoušet jich postupně můžete opravdu mnoho. Nejen že vám zpříjemní orální sex, ale také příjemně provoní vaši ložnici.

Kondomy pro delší sex

Tyto kondomy mají za úkol zvýšit výdrž a jsou např. skvělou volbou pro ty, kteří mají problém s předčasnou ejakulací. Trik spočívá ve speciálním gelu, kterým jsou kondomy potaženy. Gel obsahuje látky, které o malinko sníží citlivost penisu a tím oddálí i samotné vyvrcholení. 

Příkladem těchto kondomů mohou být např. Durex Mutual Pleasure.